Potrzebujesz tabliczek informacyjnych? Sprawdź www.poniedzialek.pl.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Przekonajmy się w takim razie jakiego rodzaju tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które oznaczają budynki – wieżowce, zakłady przemysłowe, przedszkola, komisariaty policji. Sprawiają, że szybko dotrzemy na miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na zewnątrz budynków, ponieważ bardzo często możemy je również spotkać w środku. To wielki zespół tabliczek, które z reguły służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub urzędnika w dużych wieżowcach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z numerami departamentów. Szukasz wójta czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy drzwiach. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wyznaczają tzw. palarnie

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez polskie prawo. Pokazują drzwi awaryjne, wyodrębniają tzw. palarnie, informują o regułach korzystania z wind w czasie pożaru. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, istnieją też pracownicy do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych surowców (takich jak PCV), niektóre rodzaje świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]