W tym miejscu znajdziesz obrączki Kraków.

Dla wielu dzień ślubu jest szczególnie poruszającym dniem życia. Sakrament ten łączy młodą parę do końca życia, a symbolem ich oddania, uczucia i lojalności są obrączki ślubne, które wsuwają sobie nawzajem na palce.

Mężowie nie zawsze nosili obrączki ślubne

Początkowo nie rozróżniano obrączek od pierścieni zaręczynowych, więc mają one wspólne dzieje, które sięgają daleko w Starożytność. Obrączki zostały włączone do prawa kanonicznego przez Kościół Katolicki dopiero w XIII w., na skutek czego wręczenie żonie pierścionka stało się częścią obrzędu zaślubin. Niedużo osób wie jednakże, że mężczyźni rozpoczęli noszenie na ręku obrączki kilka stuleci później. Już wcześniej zdarzało się, iż zakładali pierścienie na palec obrączkowy gdy odjeżdżali na wojnę, niemniej jednak tradycja ta upowszechniła się szerzej w XX w., a dokładniej w okresie II Wojny Światowej. Obrączka miała przywodzić na pamięć żołnierzowi, iż w ojczyźnie czeka na niego małżonka, za którą walczy i której powinien być wierny. Nad Wisłą nosi się obrączki ślubne na serdecznym palcu prawej ręki, jakkolwiek w wielu krajach, jak np. w Turcji, w Meksyku, we Włoszech albo w USA, nakłada się je na lewą rękę, którędy podług starych wierzeń biegnie “żyła miłości”, która wiedzie wprost do serca. pierścionków zaręczynowych, młoda para poszukuje oraz przymierza obrączki ślubne wspólnie, jednak zwyczaj wskazuje, iż kobieta nie powinna finansować ich kupna, ponieważ jest to zobowiązanie narzeczonego.

Obrączki ślubne – dopisz cytat, datę ślubu lub imię małżonka

Odmiennie do pierścionków zaręczynowych, obrączki ślubne wyróżniają się skromniejszą estetyką. Na przestrzeni stuleci wykonywano je z przeróżnych surowców, w mniejszym lub większym stopniu trwałych. Później zaczęto wykorzystywać do tego metale (takie jak żelazo lub mosiądz), które symbolizowały moc miłości. Dzisiaj do ich stworzenia wykorzystuje się przede wszystkim platynę oraz złoto, które są symbolem zaufania do małżonka. Rzecz jasna, są one również w wielu przypadkach ozdabiane kamieniami szlachetnymi, aczkolwiek nadal najczęściej kupowane są ponadczasowe, proste złote pierścienie oraz subtelne obrączki, w których zastosowano dwa typy złota (przykładowo białe i tradycyjne). Sklepy jubilerskie, które specjalizują się w wytwarzaniu obrączek, mają też często w ofercie grawerunek. Mamy zatem opcję personalizacji obrączki dodając do nich datę ślubu, imiona małżonka lub ważny dla małżonków cytat.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]