Kup zawieszki srebrne na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie może to dziwić – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebrnych ozdób bywają zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro źle znosi też kontakt z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną lub włożyć do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.