Jeśli chcesz zamówić kolczyki kwiatuszki, skieruj się na ten adres.

Kwiaty i ogółem flora od wieków stanowią jeden z ukochanych motywów, z którego jubilerzy czerpią pomysły. Przyczyn tego jest naprawdę mnóstwo. Wśród głównych z nich wspomnieć warto przede wszystkim ogromne zróżnicowanie tego rodzaju motywów powodujące, że błyskotki z kwiatami mogą być noszone zarówno przez kilkuletnie dziewczynki, jak i dorosłe kobiety. Nie możemy nie wspomnieć też o przyciągającym wzrok wyglądzie, którym częstokroć charakteryzują się kolczyki kwiatki oraz inna biżuteria wykorzystująca motywy roślinne – albowiem ona znakomicie pasuje zarówno do gustownych, wieczorowych kreacji, jak i stylizacji casualowych. Jak więc dopasować kolczyki kwiatuszki, żeby najlepiej się prezentowały?

Kolczyki kwiatuszki – emaliowane lub ubogacone kryształkami

Kolczyki kwiatuszki bywają naprawdę efektownym dopełnieniem każdego stroju – nieraz okazują się wręcz najbardziej wyrazistym jej elementem. Żeby tak się jednakże stało, muszą być odpowiednio dopasowane do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych lub tych przeznaczonych na formalne spotkania, najlepszym dodatkiem do nich są bez wątpienia kolczyki kwiatki wzbogacone kryształkami Swarovskiego lub kamieniami szlachetnymi. Kolczyki emaliowane będą zaś prezentować się dobrze przy mniej uroczystych, casualowych stylizacjach. Zwróćmy również uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki inspirowanych światem roślin zwykle mają sztyfty. Oddzielną grupę tworzą kolczyki produkowane z przedtem nieczęsto wykorzystywanych przez jubilerów surowców, jak na przykład drewno, ceramika bądź żywica epoksydowa.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Pozostałe wzory florystyczne

Pozostając w dalszym ciągu w kręgu kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie wspomnieć o tym, iż kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zdobył uznanie jubilerów. Sporą popularnością cieszą się też wzory bazowane na sylwetce liści oraz kłączy. Nieco rzadziej spotykane – choć możemy znaleźć je u jubilerów – to kolczyki inspirowane kształtem kompletnych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]