Zobacz, gdzie zamówić kolczyki.

Szukając kolczyków powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich design, kształt oraz surowiec wykonania, ale też na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzły spis często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie daje wysoki komfort noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, lecz łatwiej go zapiąć, dzięki odchylanej klapce z tyłu. Na co dzień stosuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przekłutych uszu. Współcześnie właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest zakładać je w okresie letnim, gdy nie nosi się szalików, odzieży z dużym kołnierzem ani czapeczek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, zazwyczaj złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki używane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie nabywają najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku małych kulek i cyrkonii.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]