kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebro to najbardziej lubiany przez wytwórców biżuterii surowiec. Nie może to jednak zaskakiwać, gdyż rzeczywiście posiada wiele zalet. Koszty jego zakupu są znacznie mniejsze niż żółtego kruszcu, a jest kruszcem szlachetnym, więc nie koroduje i długo nie traci swoich właściwości. Srebrne kolczyki są też cenione ze względu na komfort ich noszenia – znacznie zmniejszają bowiem ryzyko pojawienia się infekcji. Jako iż są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla poszukujących ponadczasowej oraz solidnej biżuterii, warto napisać parę słów na temat tego, w jakich sklepach je nabyć oraz jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – gdzie kupować?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich wszyscy wyszukamy coś dla siebie – tak zwolennicy sprawdzonych pomysłów, jak i panie, które bardziej lubią niebanalne projekty. Przed kupnem danych kolczyków dobrze więc zorientować się, co oferują nam różne sklepy. Najlepszym wyjściem z całą pewnością będzie zakup w internecie – zwłaszcza, jeśli zależy nam na wyszukaniu oryginalnych projektów srebrnych kolczyków.

Jak czyścić srebrne kolczyki?

Pomimo wielu zalet, srebro wykazuje również wady. Najistotniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po kilku latach ciemnieją. Możemy do tego nie dopuścić często czyszcząc je odpowiednimi preparatami oraz trzymając w zamkniętych pojemnikach. Pod żadnym pozorem nie używajmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, bo potrafią zniszczyć delikatny metal.