Znajdź topaz mistyczny na www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka można mylnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Chętnie używają go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się również w pracy. Istotna okazuje się też mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.