Jeśli chcesz zamówić multiswitch kaskadowy, kliknij tutaj.

Sieci telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy dana sieć jest odpowiednia, świadczy mnóstwo parametrów. Powinna oczywiście być bezpieczna oraz zapewniać dużą jakość przesyłanych danych, jednak tak samo istotna będzie możliwość bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych przyłączy nie może być związane z koniecznością wykonywania złożonych prac – przez to wszyscy abonenci nie mogliby bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie dostępne są technologie, dzięki którym powiększenie instalacji okaże się szybkie i nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat określone jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach gniazdami i złączami, do jakich mocowane są przewody. Jeżeli niezbędne jest powiększenie sieci – między innymi wówczas, kiedy nowy odbiorca zamówił do niej dostęp – wystarczy tylko umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby wyjść dla abonentów – najprostsze urządzenia tego typu mają 8 gniazd, ale w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma złączami.

Multiswitch – jak wybrać?

Jak łatwo stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna liczba gniazd – dla małych obiektów może wynosić 8, ale w większych domach należy oczywiście zastosować moduły o większej liczbie wejść. Bardzo ważna jest również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnym stopniu wpływa bowiem na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 db. Będzie to istotne przede wszystkim w instalacjach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]