digital painting kurs, kurs adobe photoshop

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie projektowania postaci czy świata przedstawionego stosują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Mając świadomość tych realiów mnóstwo młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje sporo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, szybko został głównym narzędzie game devów oraz artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak np. Clip Paint Studio, Affinity Photo czy ArtRage, w których dzięki wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami olejnymi bądź temperą. Digital painting daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nietrafionych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Digital painting – szkolenie pod okiem instruktora

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać najpopularniejsze metody stosowania pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, radzimy wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie kursy jest szerokie i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]