Więcej w temacie kursu zimowej turystyki wysokogórskiej na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są piękne, ale również niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a szczególnie w miesiącach, gdy urlopowicze masowo odwiedzają modne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego wyposażenia porwali się na wycieczkę trasą o najwyższej trudności. Zatem miłośnikom wysokich gór pragnącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą drogą, żeby nabyć niezbędne umiejętności jest odbycie kompleksowego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski uczy uczestników podstaw survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które są nieodzowne w przypadku najrozmaitszych nieprzewidzianych zdarzeń. Kurs obejmuje również reguły odpowiedniego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada duże doświadczenie jako realizator ekspedycji w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niewielkich grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż sześć osób. W efekcie przyswajanie nowych umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni efektywnie opanować najważniejszą wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]