kurs gotowania dla dzieci

Dzieci kochają pomagać nam w kuchni – przystrajać ciasta czy wybierać i podawać składniki. Chciałabyś podsycić fascynację Twojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko zdobywają pożyteczne umiejętności, ale również kształtują swoją pomysłowość i uczą się samodzielności. A równocześnie doskonale się bawią. Opanowywanie smacznych przepisów, komponowanie niecodziennych smaków i dobieranie oraz mieszanie składników – całość powoduje, że maluchy ochoczo eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają też zasady, jakie obowiązują w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą także brać udział rodzice, tym samym jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z potomkiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem skosztować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z zawodowym szefem kuchni

Spotkania odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny. W czasie kursu maluchy przyrządzają danie główne oraz deser. Mali adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu ozdobionej świeżymi dodatkami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, ewentualnie przygotować smaczny makaron na słodko lub słono. W trakcie kursu dzieci przygotowują też wyśmienitą deser – mus z kruchym ciastem oraz lodami truskawkowymi. Nauka powiązana z zabawą to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych dań daje dzieciakom mnóstwo satysfakcji. Nawet najbardziej niesforne dziecko będzie z pasją oddawało się przystrajaniu tortu lub pieczeniu smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz bardzo dobre podejście do maluchów.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]