Dalsze informacje o aparacie do terapii ultradźwiękowej.

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na nasze zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do poprawy przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, opiera się na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, wiązadeł, stawów czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]