Magnetoterapia sprzęt. Uzyskaj więcej informacji na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, poprawia krążenie i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na spore rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy również modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]