voigt kraków, korekcja wzroku kraków, centrum oka

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i często groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wzroku – zabieg bezpieczny oraz mało inwazyjny

Jeszcze dekadę temu korekta wzroku sprowadzała się do noszenia soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji umożliwiające leczenie dalekowzroczności, presbiopii, jaskry, jak również szeregu innych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku znamionująca się ogromną skutecznością. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent prędko powraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią procedurę leczenia oraz usunąć wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowszy ekwipunek diagnostyczny, więc są w stanie wykryć nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą użyteczną w ujawnianiu stanów zapalnych, glaukomy i innych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekta wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi problemami, takimi jak usuwaniem kaszaków lub ciała obcego z oka.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]