Więcej informacji o zabiegu AMD uzyskasz tutaj.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to schorzenie wzroku, które dotyka osób starszych i kategorycznie redukuje jakość widzenia. Współcześnie wyspecjalizowane kliniki oferują pomoc w leczeniu tej dolegliwości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia wygody życia.

Leczenie AMD – czy może być efektywne?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej wyróżniający się największym skupiskiem fotoreceptorów – to właśnie ona gwarantuje, iż nasz wzrok jest wyraźny. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która objawia się pogorszeniem ostrości wzroku oraz deformacją obrazu. Rozróżniamy postać suchą i mokrą tej schorzenia. Na AMD cierpią głównie osoby po pięćdziesiątce, ale etiologia choroby nie została wciąż do końca zrozumiana. Przypuszcza się jakkolwiek, iż przyczyną AMD może być niezdrowy tryb życia – m. in. otyłość, uzależnienie od papierosów bądź długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV. Kluczowe mogą być też czynniki genetyczne oraz różne schorzenia współistniejące, takie jak hiperglikemia lub hipertonia. Nowoczesna medycyna wypracowała szczęśliwie skuteczne narzędzia leczące to schorzenie. Leczenie AMD wykonuje się z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – czy jest nieinwazyjny?

Laser nanosekundowy 2RT wpływa na zmienione komórki oka zarazem nie naruszając receptorów siatkówki. Ten sposób leczenia jest bezpieczny, dlatego może być przeprowadzany u różnych grup chorych zagrożonych wadą bądź potencjalną utratą zdolności widzenia. Technologia laserowa aktywuje komórki do odtwarzania się i powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – w czasie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Zanim okulista przystąpi do zabiegu jest podawane znieczulenie miejscowe, a sama praca lasera nanosekundowego 2RT trwa jedynie parę minut.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]