Presoterapia, czyli zabieg mechanicznego drenażu limfatycznego, jest bardzo chętnie wybieranym sposobem leczenia obrzęków różnego pochodzenia, regeneracji sportowców oraz popularnym zabiegiem kosmetycznym. Dlaczego raz można spotkać ten zabieg za 50 zł, a gdzieś indziej w cenniku zobaczymy 120 zł? Od czego zależy cena presoterapii? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Presoterapia to odmiana drenażu limfatycznego, który wykonuje się z pomocą specjalnego aparatu i mankietów na odpowiednią część ciała. Zabieg można wykonywać na całą kończynę dolną oraz górną lub na jej część, a także na tułów.

Ze względu na wskazania, presoterapię można spotkać w ofercie centrów medycznych, gabinetów fizjoterapeutycznych czy masażu, ale również gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Cena presoterapii w gabinecie fizjoterapeutycznym lub kosmetycznym

Cena zabiegu uzależniona jest od bardzo wielu czynników, m.in.:

Lokalizacji gabinetu, w którym wykonujemy presoterapię – ten sam zabieg wykonywany w centrum Krakowa czy Warszawy może być droższy niż presoterapia wykonywana w małym gabinecie na obrzeżach miasta lub w małym mieście.

  1. Czasu zabiegu – im dłuższy zabieg, tym cena będzie wyższa.
  2. Obszaru zabiegu – inną cenę może mieć zabieg na brzuch, a inną na kończynę dolną. Niektóre gabinety zastrzegają sobie wykonywanie zabiegu tylko na jedną część ciała np. na kończynę dolną i nie oferują wówczas zabiegów na tułów.
  3. Rodzaju gabinetu – inną cenę za ten sam zabieg możecie spotkać w gabinecie fizjoterapeutycznym, a inną w gabinecie kosmetycznym.
  4. Ilości jednorazowo wykupionych zabiegów – jeśli wybieramy jeden zabieg to cena będzie znacznie wyższa niż cena pojedynczego zabiegu w pakiecie. W pakietach najczęściej 1-2 zabiegi okazują się być “gratis”, jeśli porównamy ten koszt do takiej samej liczby zabiegów kupowanych pojedynczo.

Rodzaj aparatu a cena zabiegu

Kwestią, o której należy również wspomnieć jest rodzaj aparatu, na którym taki zabieg będzie wykonywany. Czasem cena zabiegu może zależeć również od sprzętu, jakim dany gabinet lub klinika dysponuje. Zabiegi z wykorzystaniem profesjonalnych aparatów mogą być droższe.

Aparaty do presoterapii różnią się między sobą: 

  • poziomem zaawansowania,
  • liczbą trybów pracy,
  • liczbą obsługiwanych mankietów i komór mankietów,
  • wyposażeniem dodatkowym.

Przykładowe ceny zabiegu presoterapii

Za 30 minutowy zabieg presoterapii w pakiecie trzeba zapłacić między 40 zł a 100 zł, za 60 minutowy zabieg – 80 do 150 zł.

Wykonując serię dwudziestu 60-minutowych zabiegów presoterapii na kończyny dolne, trzeba się liczyć z kosztem w przedziale 1600-3000 zł.

Koszt domowej presoterapii

Jeśli wybierasz aparat do użytku domowego, czyli kompaktowy aparat z kilkoma wbudowanymi trybami, obsługujący mankiety 4-komorowe, np. CarePump Move4, to cena będzie zdecydowanie niższa niż aparatu przeznaczonego do profesjonalnego gabinetu, np. CarePump Expert8 (obsługującego 8-komorowe mankiety).

Profesjonalne aparaty są większe, posiadają więcej trybów pracy, możliwość utworzenia i zapisania większej liczby swoich programów i zazwyczaj większą liczbę akcesoriów.

Zabieg presoterapii na brzuch i biodra

Do każdego aparatu należy dokupić wybrany przez siebie mankiet lub mankiety, np. na kończyny dolne albo na brzuch, biodra, pośladki, uda, jeśli zależy nam na efektach estetycznych.

Wyposażenie się w aparat i mankiety to koszt porównywalny do ok. 40 zabiegów presoterapii w gabinecie. Jeśli więc masz zamiar wykonywać zabiegi regularnie, np. co drugi dzień lub nawet codziennie, to warto rozważyć zakup własnego urządzenia.

Źródło tekstu: https://carepump.pl/blog/artykul/od-czego-zalezy-cena-presoterapii