Leczenie presbiopii. Zdobądź więcej informacji.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z samoistnych procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej oznaką jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co w istocie przeszkadza w pisaniu, czytaniu książek, użyciu laptopa lub smartfona oraz wykonywaniu szeregu codziennych aktywności. Starczowzroczność jest wynikiem zaburzenia zdolności akomodacji oka lub jej kompletnej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, niemniej jednak wywołuje to pewne komplikacje. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe, zaś modele progresywne w większości wypadków nie są tanie. Najlepszym wyjściem może być zatem wyeliminowanie starczowzroczności podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez przeszkód łatwe aktywności

Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się licznych komplikacji przy realizowaniu powszednich, najłatwiejszych czynności. Osoby mający to schorzenie (warto zaznaczyć, że niekiedy pierwsze symptomy starczowzroczności przejawiają się już czterdziestce) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z komputera, a także podróżami komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy) czy robieniem zakupów (właściwie ogranicza możliwość odczytania etykiety towaru). Na dodatek, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość dokładniejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego uciążliwe. Nie należy także zapominać, że wada ta się bezustannie pogłębia, a każde następujące dwa lata skutkują na ogół osłabieniem widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – eliminacja wady w czasie pojedynczego zabiegu

Poza korekcją przy użyciu okularów, dostępne jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność stosowania okularów. Techniki jak np. PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, żeby w czasie jednego zabiegu całkiem wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]