Na www.exploruj.pl poznasz aktualną ofertę skitur.

Większa część turystów podróżujących w góry zimą, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, aby oddać się szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury – terenowa jazda na nartach

Od kilkunastu lat turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwykłego odpoczynku w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas dość wyczerpujących, jednak dających wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich butów oraz nart.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie świetnie dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa będzie odpowiednia do posiadanych przez nie umiejętności, otrzymają w tym zakresie poradę od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]