Potrzebujesz więcej informacji o aktywnych wyprawach? Świetnie trafiłeś! Wejdź w to miejsce.

Wyróżnia się dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na słodkim lenistwie i ci, którzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne szykują ciekawe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie wieloletnich przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Aktywne wyprawy to skrupulatnie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby zobaczyć przeróżne rejony świata oraz Polski z zupełnie innej perspektywy. Harmonogram takich wyjazdów jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie dozna z pozycji wygodnego fotela na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych wrażeń to także doskonała sposobność, aby przyswoić sobie przydatne umiejętności, gdyż nierzadko łączy się ze instruktażami koniecznymi do opanowania zasad przetrwania na danym terenie. Podczas wyprawy w góry można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują procedury survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo w przypadku lawiny. Należy również napomknąć, iż taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych zadań wymagających ufności i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko polskie góry – na aktywnych wycieczkach zwiedzisz egzotyczne regiony

Najatrakcyjniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to przede wszystkim wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie w dalekich i bliskich zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez trudu poradzą sobie również w trakcie wycieczki na Wyspy Komodo albo w Himalaje.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]