
Zajrzyj tutaj po więcej szczegółów o srebro sztabki.
Od zawsze wiadomo, iż inwestowanie w kruszce jest trafną strategią lokowania środków finansowych, która z czasem daje wymierny dochód. Najpopularniejszym w tej chwili metalem inwestycyjnym jest niezaprzeczalnie złoto, jednakże w ostatnim czasie srebro znów jest modne pośród coraz szerszego kręgu inwestorów, zarówno tych z mniejszym, jak i nieograniczonym potencjałem finansowym, i przestało być traktowane tylko jako metal przemysłowy.
Srebrne sztabki – czy to zyskowna inwestycja?
Złoto pojawia się w złożach 17-krotnie rzadziej niż srebro, należy jednakże zaznaczyć, że wartość srebra w stosunku do wartości złota nie odzwierciedla tej proporcji i zawsze jest wyraźnie niższa. Zakup srebra jest jednakże znakomitym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują urozmaicić swój portfel, a które nie posiadają kapitału umożliwiających nabycie większych ilości złota. Należy jednakże wiedzieć, że ze względu na swoje właściwości, srebro znajduje rozległe zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu co sprawia, że jego wartość silniej reaguje na problemy pojawiające się w gospodarce. Można to skądinąd dostrzec przeglądając wykres jego ceny z ostatnich 2 dekad. Z tego również powodu lokata pieniędzy w srebro obciążona jest wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, więc zalecana jest inwestorom rozeznanym w bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Można natomiast zakładać, iż popyt na srebro w dalszym ciągu będzie się utrzymywał, a wraz z galopującym rozkwitem medycyny, elektroniki czy fotowoltaiki, w których srebro jest na co dzień wykorzystywane, a także niemijającej popularności biżuterii srebrnej, być może jego cena będzie systematycznie wzrastać.
Czy przeciętnego Polaka stać na zakup srebra w sztabkach?
Na wzór złota, sztabki srebra sprzedawane jest w różnorodnych wagach, co upraszcza stworzenie portfela, umożliwiającego sprzedaż zależnie od potrzeb mniejszych bądź większych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem także najbardziej „na kieszeń” średnio zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Oczywiście, jeżeli zamówimy sztabkę o większym ciężarze, w rezultacie wydamy na srebro mniej, wypada jednakże pamiętać, iż nie da się podzielić sztabki i w przypadku potrzeby jej odsprzedaży musimy znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. Wobec tego jeżeli sztabki srebra mają służyć także jako asekuracja finansowa na gorsze dni, należy zdecydować się na nabycie sztabek o różnych ciężarach, żeby mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile rzeczywiście potrzeba. Można także zainwestować w nieco droższe srebrne combibary, to znaczy scalone sztabki srebra o wadze 1 g dające się dowolnie rozdzielić. Minusem kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, że – w przeciwieństwie do złota – jego zakup i sprzedaż obarczone są VAT-em.
Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]