Myślisz, że nie natkniesz się w Internecie na internetowy kantor dla siebie? Myślisz się! Odwiedź nkantor.pl .

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w najbliższym oddziale banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w szybko przekształcającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty obce bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Operacja w kantorze online jest równie łatwa jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z minionej doby. Kolejnym i niezwykle istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory tradycyjne oraz banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez klienta dniu bądź takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, kiedy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Doceniasz autonomię w dyspozycji funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób lubiących komfort, a także ogromną niezależność w rozporządzaniu funduszami. Korzystają z nich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie oraz osoby pracujące czy też uczące się poza granicami Polski. Jednak zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.