Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować z własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników mają w obecnie w chwili obecnej nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, w związku z tym nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To też dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań prowadzonej przez nas firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać swoją działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.