Zobacz, gdzie kupić monety okolicznościowe, wejdź na goldbroker.pl.

Bilon to nie tylko pieniądz, ale też obiekt westchnień numizmatyków z całego świata. Numizmatyka, będąca pierwotnie gałęzią nauki analizującą monety, medale a potem także banknoty, z biegiem czasu przerodziła się w powszechne hobby. Liczni numizmatycy widzą z kolei zbieranie monet jako sposób na lokatę kapitału w przedmioty, mogące z upływem czasu przynieść niebagatelny dochód. Perfekcyjnie skorzystały z tego mennice z różnych stron świata, każdego roku wybijające ogromne ilości przepięknych monet numizmatycznych ze srebrnego i złotego kruszcu.

Monety kolekcjonerskie ze srebra i złota – hobby, które może dać dochód

Motywów, dla których numizmatycy kolekcjonują monety i banknoty może być wiele. Poniektórzy zachwycają się środkami płatniczymi, wskutek tego zbierają pieniądze przeróżnych krajów. Inni skupiają się na monetach okolicznościowych emitowanych w nawiązaniu do obchodów rocznicy istotnego wydarzenia historycznego bądź narodzin czy śmierci cenionej znakomitości se sfery nauki albo polityki. Pozostali poszukują monet, których design ilustruje konkretny motyw, np. związany z sportem bądź zwierzętami. Jest jednak grupa kolekcjonerów, której nie interesują popularne numizmaty emitowane w pokaźnych nakładach z niklu, mosiądzu i miedzi, a która poszukuje monet okolicznościowych ze szlachetnych kruszców, zwłaszcza ze złota oraz srebra. Owszem, takie monety numizmatyczne już w dniu emisji są kilkukrotnie droższe aniżeli zwykłe monety kolekcjonerskie, lecz trzeba mieć świadomość, że ich zakup bywa świetną lokatą. Z biegiem czasu wartość złotych oraz srebrnych numizmatów często zauważalnie wzrasta, nie tylko ze względu na ograniczaną liczbę konkretnego wzoru, ale dodatkowo z powodu realnego wzrostu ceny kruszcu, którego są one wykonane.

Srebrne monety kolekcjonerskie z Polski

Kolekcjonerom koncentrującym się tylko na numizmatach emitowanych nad Wisłą zapewne nie braknie pięknych okazów do zebrania. Ledwie w zeszłych kilku latach Mennica Polska wybiła takie numizmaty jak np. 100-lecie polskiej flagi państwowej czy seria Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości z podobiznami m.in. Józefa Hallera i Wincentego Witosa. Większa część monet numizmatycznych emitowanych w naszym kraju to srebrne numizmaty z nominałem 10 zł. Ich cena, zależnie od wagi, nakładu oraz daty emisji, mieści się w przedziale od 90 do około 350 zł. Takie numizmaty zamknięte są zazwyczaj w kapslu albo umieszczone w kasetce.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]