Wyprawy - zobacz pełną ofertę.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, porywające widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, iż każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Ogromnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]