Więcej szczegółów o Himalaje wyprawa uzyskasz tu.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma sporo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić też o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Przyczyną komplikacji bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]