Jesteś zainteresowany pełną ofertą wypraw trekkingowych dla początkujących? Nie zwlekaj! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wypady w góry mają wiele postaci. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej sprawności i przynajmniej podstawowej praktyki w górach – np. w Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób z najlepszą sprawnością, wiedzą z obszaru natury wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, a także niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w czasie wielodniowej wyprawy.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W naszym kraju pasjonaci tego typu aktywności bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, jak również Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny zaś spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]