Jeśli ciekawi Cię pełna oferta wycieczki na Kilimandżaro, zajrzyj na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie wielu globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych wrażeń na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Turystów wabią zwłaszcza zanikające już lodowce, niesamowite krajobrazy, a także możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów ogromne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się również zrobić zapas leków przeciwko malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni również stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]