Dalsze informacje o podłogach drewnianych Baltic Wood.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać także o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z paczki – trzeba poczekać dwie doby, aż pozbędą się nadmiaru wilgoci. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od kąta pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później możesz mieć trudności z ich zwrotem. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pomieszczeniu. Należy zatem zostawić dylatacje o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]