Zobacz, gdzie zamówić domy drewniane Kraków.

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. W związku z tym z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest stosowana też papa. Dzięki temu domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór bądź wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię i osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]