Dalsze informacje o szalunkach Kraków.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Z reguły stosuje się je podczas wylewania murów betonowych – wtedy są one potrzebne do tego, by właściwie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się także podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie otworów na drzwi, okna i bramy. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki ze sklejki, drewna lub metalu

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja sporządzona z drewnianych desek albo mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, którą można wykorzystać powtórnie po rozebraniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże kłopotliwy – większa część wykonawców i inwestorów decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się z metalu, drewna bądź sklejki, jak również łączyć w sobie 2 albo 3 surowce. Najczęściej jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję scalają belki, głowice ze stalowe lub aluminiowe, łączniki i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Podmioty cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów, którzy planują zamierzających wznieść jeden obiekt i ekip, które świadczą inne usługi. Zakup wszystkich modułów koniecznych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Znacznie mądrzejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]