Więcej o sklejce szalunkowej Kraków na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednakże zwykle stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić budynki z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny dziś używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]