szalunki, wynajem szalunków

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, ale łatwo zaobserwować też wersje wykonane z metalu, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak ze względu na spore koszty nie wszystkie firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często wybierana usługa.

W jakich przypadkach postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić także o komforcie, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna będzie również obsługa klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś wejść do sieci i dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy myślą dotychczasowi klienci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]