Sprawdź, jak zamówić badania psychologiczne Bielsko Biała. Skieruj się tutaj.

Na sytuację na szosach w szczególnej mierze wpływają kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich pojazdy. Szczególnie istotne okazuje się to w przypadku kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy czy kierowców ciężarówek oraz busów. W ich sytuacji istotne są zarówno umiejętności, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego względu przedstawiciele tych zawodów zgodnie z prawem muszą w odpowiednim terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc powiedzieć na ten temat parę zdań. W jakich odstępach muszą być wykonywane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich nastawić?

Czego spodziewać się na badaniach psychologicznych kierowców?

Badania kierowców powinny być wykonywane co pięć lat. Ta zasada nie dotyczy jednak specjalistów, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – muszą wszak wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej przychodni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania charakterologiczne. Mają one formę rozmowy z kierowcą, w czasie której odpowiada on na zadania dotyczące zachowań w ekstremalnych sytuacjach. Kolejna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są badania na specjalnych urządzeniach, w czasie których badana jest podzielność uwagi, zdolność szybkiego reagowania, postrzeganie prędkości czy widzenie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę w czasie badaniach psychotechnicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa wizytę ze specjalistą, który w jej trakcie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, musimy wiedzieć, iż nie dla każdego ich rezultaty będą pozytywne. Szanse na szczęśliwe zakończenie badań psychologicznych kierowców można jednak nieco zwiększyć. Jak? W internecie znajdziemy różne filmy pokazujące działanie maszyn, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej przekonać się, jak one działają.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]