Potrzebujesz więcej wiadomości o przyjęciu komunijnym? Doskonale trafiłeś! Wejdź na palacradziwillow.pl.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie oczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, jako że to na ogół pierwsza rzeczywiście wielka zabawa dla rodziny, na której dziecko jest świadome, że wszyscy zaproszeni skoncentrowani są wyłącznie na nim. Stąd też rodzice pragną, aby ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Lokal na komunię – wynajmij od razu jak zostanie ustalony dzień wydarzenia

Już przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy poczęstują krewnych w swoim domu czy konieczne będzie wynajęcie sali. Przyjęcie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wówczas, jeżeli organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkość. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne wydarzenia rodzinne, w których bierze udział czasem do stu gości, stąd też na ogół odbywają się w restauracjach bądź salach weselnych. Jeżeli planujemy zabukować najlepszą salę, trzeba rozpocząć poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie ustalona data komunii. W sezonie komunijnym dużym problemem może stać się także znalezienie wolnej firmy cateringowej, dlatego warto wybrać takie miejsce na organizację imprezy, które współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu dań na komunie. Ważne jest też to, by sala na komunię umiejscowiona była tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale i następujący później obiad dla zaproszonych. Obyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię powinna zatem oferować malownicze, schludne pomieszczenia. Inną zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, wypada wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy przyjęcia komunijnego kupią podarki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można napisać, iż nie zgadzamy się na niektóre typy podarunków, przykładowo zabawki-pistolety czy wartościową biżuterię.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]