Zamów usuwanie malware ze strony internetowej.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stroninternetowych działających z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w milionach. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony, niezbędne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak rozpoznać zainfekowanego WordPressa?

Ze strony internetowej wychodzi spam? Nie możesz się zalogować? Teksty na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? A może na stronie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci portali? To tylko parę z potencjalnych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich sytuacjach niezbędne jest bezzwłoczne działanie, żeby usunąć źródło infekcji i przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć zawodowcom od tego rodzaju działań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa na ogół wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Eksperci podejmujący się usuwania wirusów ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych prowadzą gruntowne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod zainstalowanych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą ryzyko kolejnych ataków. Jeśli trwająca dłuższy okres czasu infekcja była powodem dodania strony do listy wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują także wymagane działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Usunięcie wszystkich skutków zawirusowania nie daje pewności, że analogiczna sytuacja nie powtórzy się za kilka miesięcy, stąd ważne jest okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią i używanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]