Aby skorzystać z doświadczenia fachowców z biura rachunkowego Katowice, skieruj się na http://brabis.pl.

Prowadzenie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę na stałe, a ich szefowie często nie umieją właściwie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi wielu z nas – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy profesjonalistom od księgowości, otrzymamy gwarancję, że potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Warto też wspomnieć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy sugerować się jedynie kosztami obsługi – dziwnie niskie koszty obsługi często zwiastują jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci mają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]