Dowiedz się więcej o uszczelnianiu okien PCV na www.serwismeteo.pl.

Na komfort domowników ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]