Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę profesjonalnego druku 3D w dobrej cenie.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, FDM, oraz SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się również baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystywania filamentów w szerokiej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

SLA – precyzyjny wydruk 3D małych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, wygładzonej powierzchni, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Wydruk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne atuty tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia precyzję kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]