Jeśli chcesz zamówić utylizację mebli Kraków, skieruj się na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnych przyczyn. Żeby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, z reguły przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na poddasze. Problem jednak w tym, iż po kilku latach również te schowki robią się na tyle zapchane, iż zwykłe korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, by uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często planujemy również, kiedy kupujemy zapuszczony dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z domu, piwnicy oraz strychu.

Wywóz starych mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak elementy stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe czy stare meble nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego samochodu. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się przeważnie raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przetrzymanie odpadów pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zadba ona też o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć oferują też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu poddasza, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, jeżeli zostaną przewiezione do PSZOK-u lub podmiotu zajmującego się utylizacją na co dzień, nie muszą być porzucone na wysypisku lub zostać spalone. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się one składają, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do złożenia kolejnych garderób, stołów albo półek.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]