Jeśli chcesz kupić antenę naziemną, koniecznie wejdź na telmor.pl.

W ogromnej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować także w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle szeroki. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się też wyjątkową odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Należy pamiętać, że uwagę należy zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]