Szukasz belek dachowych na relingi? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne podczas urlopu sprzęty. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić głównie rowery czy narty, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem posiada opływowy kształt. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Miejmy jednak na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem deski snowboardowe, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają więc maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]