Zobacz realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Shutters, innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się przeważnie z wystrojem wnętrz w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można użyć również w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a równocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż doskonale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny należy zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale równocześnie przytulne. Opcja ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co umożliwia m.in. lekkie jego ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, kiedy pragniemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – świetne rozwiązanie dla chorych na alergie

Możliwość regulacji wnikania światła do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże również z innego powodu – z ich wykorzystaniem można efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma jak wiadomo znaczny wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Poza tym takie okiennice skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w zagięciach zasłon, a ich mycie jest nadzwyczaj łatwe i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]