Szukasz sztylp skórzanych? Wejdź na horse-trade.pl.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, natomiast drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Są więc polecane dżokejom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]