Jeśli potrzebujesz butów jeździeckich, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jazda konna z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie może to zaskakiwać – zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę liczne walory tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich partii mięśniowych, jak również ćwiczenie dobrej postawy. Poza tym ma zbawienne działanie na samopoczucie: niweluje napięcie, zwiększa poczucie odpowiedzialności oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak aby maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, musimy dobrze wybrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki czy sztyblety?

Wyróżnia się 2 główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są więc o wiele krótsze. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego zapewniają ochronę całej nodze, minimalizując ryzyko powstawania siniaków i zadrapań. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednak nabywając je należy nie zapominać o tym, żeby zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich materiałów są robione buty jeździeckie?

Kupując buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wyprodukowane. W sklepach dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Skóra jest zdecydowanie bardziej kosztowna, lecz opłaca się ją wybrać ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Warte uwagi są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybciej przyjmuje docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem prezentuje się nieznacznie gorzej, lecz jej walorem jest niższa cena.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]