Chcesz nabyć listwy drewniane? Zobacz tu.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli i ochraniają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, by nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]