Szukasz kapsli na monety? Koniecznie odwiedź ten adres.

Wartość kolekcjonowanych przez pasjonatów numizmatyki monet może zwiększyć się wyłącznie wtedy, gdy uda się zachować je w przyzwoitym stanie. Jak wobec tego przechowywać zarówno mniej cenne, ale również dość wartościowe monety? Polecamy specjalne pudełka i kapsle.

Kapsle na monety – zabezpieczają przed uszkodzeniem

Hobbyści mają zadowolenie nie tylko z samego zakupu monet, ale dodatkowo z ich katalogowania, przeglądania lub dawania do obejrzenia innym entuzjastom numizmatów. Niestety, każde wzięcie w dłoń monety, szczególnie okazu w stanie „mint” wykonanego z delikatnego kruszcu (m.in. ze srebra), może przyczynić się do jej uszkodzenia. Z tej przyczyny poleca się umieszczać wartościowe numizmaty w kapslach na monety, które dostępne są w wielu rozmiarach dopasowanych do średnic najczęściej spotykanych monet kolekcjonerskich. Kapsle produkuje się z poliakrylu o wysokiej przezroczystości, i chociaż bez trudności się je zamyka oraz otwiera, są one hermetyczne i starannie osłaniają monetę przed destrukcyjnym oddziaływaniem wilgoci czy powietrza. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa warianty kapsli do monet – okrągłe i kwadratowe, które posiadają piankowy wkład wyprofilowany do przechowywania numizmatu o konkretnej średnicy. Niesłychanie ważny jest dokładny dobór rozmiaru kapsla do średnicy monety, gdyż to unieruchomi ją w środku kapsla i ograniczy niebezpieczeństwo zadrapania jej rewersu, awersu, a również rantów.

Łatwe oglądanie eksponatów w kapslach – pudełka na monety

Kapsle są świetnym sposobem przechowywania monet kolekcjonerskich, ale jak komfortowo oglądać kolekcję, kiedy jest w nich trzymana? Polecanym rozwiązaniem jest kupno pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsle już mamy. W pudełku układamy kapsle w rządku w wyodrębnionych przegródkach. Można w nich także trzymać numizmaty w tekturowych holderach – tych pomieści się tu o wiele większa ilość aniżeli plastikowych kapsli. Pudełka i kapsle na monety od uznanych producentów zdołają efektywnie chronić eksponaty nawet przez piętnaście lat!

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]