Jeśli chcesz kupić lampę solną, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po Europie, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, bo pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – częściej służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w trzech barwach

Lampy solne pięknie wyglądają i bez problemu dopasujemy je do aranżacji wnętrza, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o jednakowym wzorze krystalizacji i kształtach. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy parający się sporządzaniem tych lamp, nadają im różnorodne kształty, przykładowo piramidy albo kuli.

Lampa solna – dzięki niej skuteczniej się odstresujesz

Dużo ludzi wierzy, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, czyli produkowania anionów, które równoważą te generowane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. ludziom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają te lampy, jest uspokajający i delikatny, więc poleca się nabycie ich osobom cierpiącym na stres albo brak snu, dlatego że z ich pomocą można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a większe bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]