Jeśli szukasz filamentu do drukarki 3D, powinieneś odwiedzić tę stronę.

CadXpert oferuje duży wybór materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i wiele innych. Materiały do druku 3D można podzielić na następujące kategorie:
– SLS – spiekany selektywnie materiał poliamidowy,
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnych własnościach, utwardzane promieniem lasera,
– PolyJet – utwardzane ultrafioletem ciekłe żywice fotopolimerowe,
– FDM – warstwy ciekłych filamentów (tworzyw termoplastycznych). Dzieli się ono na 2 podkategorie: FDM do szybkiego tworzenia prototypów z ekonomicznych termoplastów oraz FDM dla przemysłu stosowane do profesjonalnego wytwarzania z funkcjonalnych materiałów termoplastycznych.

Filament – powszechnie dostępny oraz nietoksyczny materiał do druku 3D

Filament to materiał używany w drukarkach 3D działających w technologii FDM. Ten materiał oraz technika druku są stosowane do testowania funkcjonalnego, a także do seryjnej produkcji i błyskawicznego prototypowania z łatwych do kształtowania surowców. Które filamenty są przeważnie używane w drukarkach 3D? Z reguły sięga się po materiały inżynieryjne (m.in. te odporne na pękanie) czy też posiadające szczególne cechy (przykładowo odporność na ogień) oraz łatwe w obróbce PLA (poliaktydy). Technologia druku FDM dorównuje wydrukom uzyskanym za pomocą pozostałych szeroko stosowanych metod, czyli wtrysku lub termoformowania. Główne zalety filamentów to proekologiczny sposób ich wytwarzania (czysty i jednocześnie nietoksyczny, więc wyprodukowane z jego pomocą prototypy mogą być stosowane np. w biurach), powszechna dostępność, a także przystępna cena połączona z dobrą jakością druku 3D.
W asortymencie firmy CadXpert w technologii FDM znajdziemy filamenty:
– elastomery,
– inżynieryjne,
– do szybkiego prototypowania.

Inne materiały do drukarek 3D – zastosowanie fotopolimerów

Pomijając filamenty, w asortymencie firmy CadXpert znajdują się również inne materiały do drukarek 3D. W technologii SLA (inaczej w stereolitografii) są to m.in. materiały:
– stomatologiczne,
– standardowe,
– inżynieryjne,
– odlewnicze.
Jakie przeznaczenie ma płynna żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserem? Dość szerokie. Z reguły używamy jej w przemyśle i medycynie do wydruku 3D modeli koncepcyjnych i prototypów, jak również rozmaitych detali wymagających gładkiej powierzchni.
Natomiast materiały dedykowane dla technologii Polyjet to między innymi:
– imitujące polipropylen,
– medyczne,
– transparentne.
PolyJet jest uznawana za wszechstronną a jednocześnie niezwykle precyzyjną technologię drukowania w 3D. Płynne żywice fotopolimerowe są utwardzane warstwa po warstwie za pośrednictwem światła ultrafioletowego. Dzięki swoim właściwościom korzysta się z nich głównie do sporządzania prototypów anatomicznych, inżynieryjnych, koncepcyjnych czy imitujących wyrób końcowy. Z tych fotopolimerów produkowane są też pojemniki, opakowania i inne produkty użytkowe.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]