shuttersy wewnętrzne, okiennice ozdobne

Planując aranżację domu, na ogół nie przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się tradycyjne rozwiązanie, to znaczy firany oraz zasłony, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi szafy – wykorzystanie okiennic wewnętrznych

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb domowników. Producenci wykonują je z listw drewnianych, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy zakłada się przeważnie na oknach, jakkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach spotyka się jeszcze stosunkowo rzadko, ale gros z nas na pewno kojarzy je z ekranu telewizora lub kina, ponieważ te okiennice są niezwykle popularne na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w Australii.

Dekoracyjne okiennice typu shutters świetnie komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko świetnie wyglądają, ale mają także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować użycie padającego światła: latem ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma na ogół przeszkód, by założyć je na przeważającej większości okien. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom bardzo gustowny wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Warto także uwydatnić, iż shuttersy reguluje się bez użycia linek, co właściciele psotnych psów i kotów czy rodzice dzieci, które poplątać sterczące linki, uznają zapewne za kolejny plus.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]