Więcej informacji o częściach do Citroena.

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej samochody w kraju nad Wisłą są cenione z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za pokaźną ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak Jumper, C-Crosser, C-Elysse, C7, C8, Saxo, Xsara, Nemo i Xantia. Rzecz jasna, podobnie jak pojazdy pozostałych marek, ulegają one awariom, zatem właściciele samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, że prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co nabywamy najczęściej?

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności powinno się na pewno wspomnieć o płynach, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn chłodniczy oraz czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, potrzebują również moduły układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak łatwo i tanio zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często pochodzące z chińskich manufaktur, w niektórych przypadkach cechują się niższą jakością, co negatywnie oddziałuje na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do samochodów francuskich. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszystkie wymagane elementy można zakupić online.

Nasze dane kontaktowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]